alpaku vilna

  stiprāka par mohēru ⁜  smalkāka par kašmiru ⁜ gludāka par zīdu ⁜ mīkstāka par kokvilnu ⁜ siltāka par zosu dūnām

gaisa caurlaidīga ⁜ mitrumu atgrūdoša ⁜ ugunsdroša ⁜ pilnīgi hipoalerģiska  un nesatur lanolīnu

dabā ir 22 krāsas un simtiem toņi

Alpakas vilnas priekšrocību uzskatījums ir pārsteidzoši plašs un pavediens, ja tas pilnībā vērpts tikai no alpakas šķiedras, iegūst īpašības, kas piemīt pašu alpaciņu kažokiem, lai nenosaltu un nepārkarstu Dienvidamerikas Andu augstkalnes skarbajā klimatā.  Alpaku vilnas izstrādājumiem piemīt termoregulējošā  īpašība, ko apģērbiem tik iecienījuši bērnu vecāki. Alpakas vilna nesatur lanolīnu , tāpēc tā nevar izraisīt alerģiju vai kairinājumu. Šo skaisto dzīvnieku  vilna ir izteikti mīksta, bez smaržas un daudzkārt siltāka par aitas vilnu, tāpēc izstrādājumam nav jābūt biezam , lai sasniegtu sildošas krāsniņas efektu. Aizsargājot sevi no mitruma iedarbības, alpakas ir spējušas uzaudzēt kažoku, kas pasargā no nokrišņiem, tāpēc alpaku vilnas izstrādājumi neabsorbē mitrumu (waterproof standarts). Vilna, un līdz ar to dzija, ir ļoti viegla, jo tajā ir daudz gaisa, tāpēc apjomīgie adījumi izdodas daudz vieglāki nekā no citas vilnas. Alpaku vilnas šķiedra pēc savas būtības ir ļoti tievi, gludi mati nevis spalvas, tāpēc to nodilumizturība ir daudz lielāka.  Šī šķiedra ir slidena un zīdaina, tāpēc tā atgrūž netīrumus un neuzsūc smaržu, bet adītājām jārēķinās ar koncentrēšanos adot, jo dzija ir slidena – pastāvīgi jāuzrauga adatas.                                               Alpaciņu unikalitāte ir ne tikai pārsteidzošajā vilnas kvalitātē - vilna iegūstama 22 dabīgās kažociņu krāsās, bet arī dzīvesveidā – neparastajā alpaku tīrīgumā, šo mazāko kamielīšu skaistumā un cilvēku novērtētajā draudzīgajā raksturā, ko bieži izmanto terapeitiskos nolūkos.

Šo dzīvnieku daudzās priekšrocības beidzot ir patiesi novērtētas.  Alpaku vilnas deficīts mūsdienu pasaulē nemainīgi saglabājas, jo alpaciņu pavairošana nav ātrs process, vilnas ieguvē dominē roku darbs. Šķiedras zīdaino un gaisīgo īpašību dēļ pavediena ieguve ir sarežģīta ( iespējama tikai ar pielāgotām iekārtām ), tāpēc 100% alpakas vilnas diegs ar visām tā ekskluzīvajām īpašībām pārsvarā ir alpaku audzētāju produkts un alpaku dzimtenes eksporta prece. 

 informāciju apkopoja Alpaku Sala

mūsu publikācija par alpaku VILNU

https://latgaleslaiks.lv/raksti/2020-04-06-alpaku-vilna-viegla-maiga-zidaina?fbclid=IwAR2XRyhdAjIki7kyvDsxkPLbLuKDC1D6T-xoKgArEAQHzf_Os-NkFXiabpg


Pirkumu grozs